پتاسیم امیل اگزنتات

پتاسیم امیل اگزنتات

پتاسیم امیل اگزنتات

 

پتاسیم امیل اگزانتات (Potassium amyl Exentate) چیست؟ اگزنتات مواد شیمیایی محلول در آب هستند که در درجه اول در صنعت معدن مورد استفاده قرار می گیرند. با واکنش یک الکل با دی سولفید کربن و قلیایی مانند هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم می توان از اگزانتس بدست آمد.

 

الکلهای به کار رفته منحصر به فرد نیستند. آنها می توانند اتیل، بوتیل (ایزوبوتیل، بوتیل معمولی، بوتیل ثانویه)، پروپیل (ایزوپروپیل، پروپیل نرمال) و آمیل (ایزو آمیل، آمیل معمولی، آمیل ثانویه) باشند. این ماده به شکل های خشک مانند پودر، گرانول، گلوله، قرص یا پوسته می باشد.

 

اگزنتات نام مشترکی برای معرف های شیمیایی است که در شناورسازی فلزات پایه و گرانبها مورد استفاده قرار می گیرد و این روش استانداردی برای جداسازی مواد معدنی با ارزش مانند طلا، مس، سرب یا روی از مواد معدنی دیگری مانند سنگ آهک یا کوارتز است.

 

پتاسیم امیل اگزانتات

 

این نوع پتاسیم برای استخراج مقادیر سنگ معدن شرطی شده در محلول آب و اگزانتاتها مخلوط شده و سپس در سلولهای شناور هم زده می شوند. اگزنتات ها ممکن است به شکل مایع یا جامد اضافه شود. 

 

اگزانتات ها باعث می شوند مواد معدنی خود را به حباب های هوا متصل کرده و سپس به بالای سلول شناور، شناور شوند. با رسیدن مقادیر به سطح ، حبابها یك پارچه تشکیل می دهند كه برای جمع آوری به یك فرورفتگی سرریز می شود. باقیمانده ممکن است دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

 

برای بازیابی اضافی یا برای دفع حذف شود. در این فرآیند بیشتر اگزانتات مصرف می شود. چندین فرایند شناوری برای سنگهای مختلف مورد نیاز است.

 

از آنجایی که هر سنگ معدن منحصر به فرد است، هیچ روش استاندارد شناوری وجود ندارد و از درجه استاندارد یا نوع اگزنتات استاندارد برای استخراج مقادیر خاص استفاده نمی شود.

 

هر تولید کننده برای ترکیب اگزنتات از جمله خلوص، که دارای حداقل درصد تا 100 درصد و رطوبت هستند، نمرات خاص خود را دارد. چهار نوع اگزانتات (اتیل، بوتیل، پروپیل و آمیل) در ترکیبات مختلف با سدیم و پتاسیم تولید می شوند که در فرمول شیمیایی تثبیت کننده هستند.که با ترکیب آن با پتاسیم، پتاسیم امیل اگزانتات خواهیم داشت.

 

خطرات استفاده از پتاسیم امیل اگزانتات

 

اگزنتات در معرض احتراق خود به خود قرار می گیرند. خطرات ناشی از اگزانتات شامل موارد زیر نمی شود:

 

  • تولید محصولات تجزیه سمی و قابل اشتعال (دی سولفید کربن و به طور بالقوه بخارات الکل)
  • احتراق خود به خودی که محصولات احتراق سمی را ایجاد می کند (دی اکسید گوگرد ، مونوکسید کربن و دی اکسید کربن)
  • انفجار سفارش کم از احتراق محصولات تجزیه
  • آسیب حاد در صورت مصرف یا جذب مقدار قابل توجهی از طریق پوست
  • در صورت استنشاق یا جذب پوست از طریق تحریک حاد

 

علاوه بر این، مطالعات حیوانی نشان می دهد که اگزانتات ها پس از قرار گرفتن در معرض بلند مدت طولانی مدت، به آسیب های مزمن به کبد و سیستم عصبی مرتبط هستند.

 

پتاسیم امیل اگزانتات از نظر ریزسنجی به راحتی رطوبت هوا را جذب می کنند که در مقادیر کافی بالا می تواند تجزیه را تسریع کند.

 

هنگامی که گزانتاتها تجزیه می شوند، دی سولفید کربن تولید می کنند. این گاز قابل اشتعال است و محدودیت های انفجاری آن از 1٪ تا 50٪ به میزان حجم در هوا و دمای خودکار 60 درجه سانتیگراد است

 

قرار گرفتن در معرض بلند مدت در سطوح بالا باعث موارد زیر می شود:

 

  • اثرات سیستم عصبی از جمله علائم خستگی، بی خوابی، سردرد و تحریک پذیری
  • افزایش حساسیت به بیماری های قلبی از جمله حمله قلبی، فشار خون بالا و آنژین
  • پیوند با آسیب چشم، اثرات باروری و کاهش شنوایی.

 

کاربرد پتاسیم امیل اگزانتات

 

ذخایر سنگ نیکل سولفید رو به کاهش است و بیشتر سنگهای معدنی باقیمانده نیکل بسیار پیچیده هستند. در نتیجه، جمع آوری کننده های جدید و مخلوطی از کلکتورها برای افزایش درجه و بازیابی مواد معدنی مورد نظر، بدون استفاده از دوزهای زیاد کلکتور، به دنبال افزایش هستند.

 

جذب جمع کننده ها روی سطوح مواد معدنی یک فرآیند پیچیده است و تغییرات کوچک ممکن است تفاوت های اساسی در بازیابی و درجه معدنی مورد نظر داشته باشد.

 

با توجه به کاربرد گسترده و هزینه نسبتاً ارزان قیمت جمع کننده های اگزنتات، آنها معمولاً به عنوان ماده اصلی تشکیل دهنده غالب در مخلوط های جمع کننده استفاده می شوند.

 

پتاسیم امیل اگزانتات(PAX) و ایزوبوتیل سدیم ایزوبوتیل (SIBX) کلکسیونرهای تیول سنتی هستند که در شناورهای عمده ای و انتخابی سنگ های معدنی نیکل و سولفید مس مورد استفاده قرار می گیرند.

 

به طور جداگانه، آنها به اندازه کافی انتخاب مناسبی برای شناور کردن کف نیکل با رده پایین ندارند. بنابراین ، بیشتر جمع کننده یا جمع کننده انتخابی مورد نیاز است.

 

 

 

کلکتور پتاسیم امیل اگزنتات که در رنج وسیعی از فرآوری محصولات از قبیل مس، سرب و روی استفاده میگردد، به دو صورت جامد (پرک) و مایع (محلول در آب) موجود می باشند.

همچنین موادی مانند سولفات سدیم نیز میتوانند در ترکیب با این نوع پتاسیم بسیار خطرناک باشند.

کلکتور پتاسیم امیل اگزنتات که در رنج وسیعی از فرآوری محصولات از قبیل مس، سرب و روی استفاده میگردد، به دو صورت جامد (پرک) و مایع (محلول در آب) موجود می باشند.

 

مایع پتاسیم آمیل زاناتات
اطلاعات مربوط به محصول (به ویژه با پیشوند آمیل دیگزانوژن پتاسیم و پراکسانتات با آئرو 404)
نام محصول Z306
مایع قهوه ای قرمز رنگ

بوی قوی، گوگرد نامطبوعی بوی
نقطه ذوب ℃                           19.5 به -21.5
نقطه جوش  ℃                                  143
فلش نقطه ℃                                 239
حلالیت محلول در آب. ریزگرد (به راحتی آب را جذب می کند)


مشخصات
ay99
قلیایی رایگان ≤4٪
آب و فرار 4.0٪
It این قدرتمندترین گزانتای جمع آوری است که در تصفیه شناورسازی سنگ معدن سولفید و فلزی با اثر لکه دار مورد استفاده قرار می گیرد ، به خصوص یک جمع کننده خوب برای شناورسازی مس و سرب و روی سنگ معدن سولفید و همچنین GOLD OR SILVER مرتبط با پیریت

 

 

 

 

پتاسیم جامد آمیل زاناتات
ویژگی های ارزش
ظاهر زرد مایل به زرد جامد ،محلول در آب به
فرم پودر یا گلوله
خلوص Xanthate٪ min 90.0
قلیایی رایگان٪ حداکثر 0.2
رطوبت و فرار٪ حداکثر 4.0

 
کاربرد
این نیروگاه قویترین اما کمترین انتخاب از xanthate از معرفهای مورد استفاده در شناور سولفیدهای فلزی و پیریت بلبرینگ طلا است


بسته بندی و حمل و نقل
  120 درام فولادی 120 کیلوگرم 

 ذخیره سازی
این ماده باید در محلی با تهویه مطبوع و خنک نگهداری شود. باید از گرما ، آب یا رطوبت محافظت شود

 
اقدامات ایمنی
گرمایش جامد. هنگام باز کردن بسته اصلی ، جرقه ایجاد نکنید. گرد و غبار چشم ، گلو بینی و ریه ها را تحریک می کند. محافظت از چشم و دستکش ، ماسک گرد و غبار را در صورت لزوم بپوشید

 

در صورت تمایل به همکاری با ما رزومه خود را برای ما ارسال کنید.