سولفات سدیم

سولفات سدیم

سولفات سدیم

سولفات سدیم (Na2SO4) نمک سدیم اسید سولفوریک است. سولفات بی آب یک جامد کریستالی سفید است که به عنوان آنتاریتیت معدنی نیز شناخته می شود، در حالی که نمک دههیدراته Na2SO4.10H2O به عنوان نمک یا mirabilis Glauber شناخته شده است.

فروش سولفات سدیم

شرکت بازرگانی مواد شیمیایی نوریان در زمینه بازاریابی و واردات مواد شیمیایی صنایع فرآوری به روش فلوتاسیون و لیچینگ محصولات مس ، سرب ، روی، آهن و ذغال سنگ فعال بوده و در جهت ارائه خدمات و مواد اولیه مناسب و فروش سولفات سدیم در کنار واردات محصولات خارجی، با ایجاد همکاری با موسسات دانش بنیان داخلی در جهت حمایت از صنایع داخلی کوشیده است.

سولفات سدیم چیست؟

در سال 1625 ، یوهان رودولف گلابر سولفات سدیم را از آب چشمه اتریش کشف کرد ، بنابراین فرم هیدرات به نمک گلاوبر معروف است و به دلیل خاصیت دارویی، وی آن را نمک معجزه آسا نامید.

حدود دو سوم از تولید آن در جهان، از میرابولیت بدست می آید. همچنین از محصولات جانبی فرآیندهای شیمیایی مانند تولید اسید هیدروکلریک تولید می شود.

دو نوع سولفات سدیم طبیعی و فرعی وجود دارد که به عنوان مصنوعی نیز شناخته می شود. که نوع طبیعی آن از آب نمکهای طبیعی و رسوبات کریستالی موجود در آب دریا تولید می شود.

همچنین به عنوان ماده تشکیل دهنده دریاچه های شور مانند دریاچه بزرگ نمک در یوتا یافت می شود.

 سولفات سدیم مصنوعی به عنوان محصول جانبی فرآیندهای مختلف تولیدی بازیابی می شود.

هر دو نوع آن در محصولات مختلف مصرفی کاربردهای مهم و مفیدی دارند.

منابع سدیم سولفات

سدیم ششمین عنصر فراوان در پوسته زمین است. رسوبات معدنی حاوی سولفات سدیم از نظر زمین شناسی جوان است و عمدتا مربوط به پس از یخبندان می باشند.

سولفات سدیم در حوادث بسیار گسترده است و یک جزء مشترک آب دریا و بسیاری از دریاچه های شور یا قلیایی است.

ذخایر اقتصادی نوع طبیعی آن در سراسر جهان 3.3 میلیارد تن تخمین زده می شود.

با تولید جهانی سولفات سدیم طبیعی به طور متوسط در حدود 2.6 میلیون تن در سال ، منابع کافی برای تأمین تقاضای پیش بینی شده برای چندین قرن کافی است.

مقدار سولفات سدیم مصنوعی به طول عمر شرکتهای تولید کننده که سولفات فرعی را بازیابی می کنند ، بستگی دارد.

در سطح رژیم غذایی ، دفع عمدتا در ادرار است. سولفات ها در تمام سلول های بدن یافت می شوند و بیشترین غلظت در بافت های همبند ، استخوان و غضروف وجود دارد. سولفات ها در چندین مسیر مهم متابولیکی ، از جمله درگیر در فرآیندهای سم زدایی ، نقش دارند

موارد استفاده سولفات سدیم

    • برای خشک کردن مایعات ارگانیک استفاده می شود.
    • به عنوان یک پرکننده در مواد شوینده پودر منزل.
    • به عنوان ماده ریز کننده که حباب های هوای کوچک را از شیشه مذاب خارج می کند.
    • برای یخ زدایی در پنجره ، در فرآورده های خوشبو کننده فرش ، تولید نشاسته ، به عنوان یک افزودنی برای خوراک دام.
    • در ساخت مواد شوینده و در فرآیند خمیر کاغذ kraft

خرید سولفات سدیم

شرکت شیمیایی دانش بنیان نوریان در زمینه بازاریابی و واردات مواد شیمیایی صنایع فرآوری به روش فلوتاسیون و لیچینگ محصولات مس ، سرب ، روی، آهن و ذغال سنگ فعال بوده و در جهت ارائه خدمات و مواد اولیه مناسب و خرید سولفات سدیم در کنار واردات محصولات خارجی، با ایجاد همکاری با موسسات دانش بنیان داخلی در جهت حمایت از صنایع داخلی کوشیده است.

در صورت تمایل به همکاری با ما رزومه خود را برای ما ارسال کنید.