انواع پتاسیم

انواع پتاسیم

انواع پتاسیم

درمورد کشف پتاسیم باید گفت در سال 1806 ، شیمیدان انگلیسی سر هامفری دیوی کشف کرد که پیوندهای شیمیایی از نظر ماهیت الکتریکی هستند و می تواند از الکتریسیته برای تقسیم مواد در ساختمانهای اصلی خود یعنی عناصر شیمیایی استفاده کند.

در سال 1807 او برای اولین بار پتاسیم را در موسسه رویال، لندن جدا کرد. او هیدروکسید پتاسیم خشک شده (پتاس) که با کمی مرطوب کردن آن را با قرار گرفتن در معرض هوای مرطوب آزمایشگاه خود ، مرطوب کرده بود ، الکترولیز کرد.

 الکترولیز از طریق خروجی ترکیبی از سه باتری بزرگ که ساخته بود ، نیرو می گرفت.

فروش پتاسیم

مجموعه بازرگانی نوریان در زمینه بازاریابی و واردات مواد شیمیایی صنایع فرآوری به روش فلوتاسیون و لیچینگ محصولات مس ، سرب ، روی، آهن و ذغال سنگ فعال بوده و در جهت ارائه خدمات و مواد اولیه مناسب و فروش پتاسیم در کنار واردات محصولات خارجی، با ایجاد همکاری با موسسات دانش بنیان داخلی در جهت حمایت از صنایع داخلی کوشیده است.

خصوصیات پتاسیم

در شرایط استاندارد ، پتاسیم یک فلز نرم نقره ای و سفید است. آنقدر نرم است که می توان آن را به راحتی با چاقو برید.

 هنگام برش، فلز در معرض هوا، سریع لکه دار می شود و یک پوشش اکسید تشکیل می دهد.

نقطه ذوب بسیار پایینی دارد به حدی که حتی یک شمع می تواند باعث ذوب شدن آن شود. هنگام سوختن ، شعله ای با رنگ بنفش کمرنگ ایجاد می کند.

 پتاسیم همچنین از چگالی بسیار کمی برخوردار است و پس از لیتیوم دومین فلز با تراکم کم است. آنقدر سبک است که می تواند در آب شناور شود.

از نظر شیمیایی، یک فلز بسیار فعال است. هنگام تماس با آب ، گرما و گاز هیدروژن تولید می کند.

همچنین با بسیاری از عناصر و مواد دیگر مانند اکسیژن ، اسیدها ، گوگرد ، فلوئور و ازت واکنش نشان می دهد.

پتاسیم با تشکیل حدود 2.1 درصد از وزن پوسته زمین ، هشتمین عنصر فراوان در پوسته است. همچنین می تواند در آب اقیانوس ها یافت شود.

همه گیاهان برای زنده ماندن به پتاسیم احتیاج دارند. بیش از 90٪ از کل استفاده های انسانی ترکیبات آن در تولید کودهای گیاهی است.

کاربرد پتاسیم

بیشترین کاربرد آن ، کلرید پتاسیم (KCl) است که برای تهیه کود استفاده می شود. این بدان دلیل است که پتاسیم برای رشد گیاه مهم است.

کاربردهای صنعتی پتاسیم شامل صابون ، مواد شوینده ، استخراج طلا ، رنگ ، تولید شیشه ، باروت و باتری است.

کلرید پتاسیم به عنوان یک جایگزین سالمتر برای نمک سفره استفاده می شود.

این عنصر همچنین نقش اساسی در بدن ما دارد. این ماده در انقباضات ماهیچه ها ، تعادل مایعات و pH ، سلامت استخوان ها مورد استفاده قرار می گیرد و به جلوگیری از سنگ کلیه کمک می کند. 

سخن آخر>> شرکت شیمیایی دانش بنیان نوریان با فروش انواع مواد شیمیایی مثل فروش سولفات سدیم و یا فروش انواع سدیم و ... پیشرو در امر تامین مواد اولیه کارخانه ها و موسسات می باشد.

در صورت تمایل به همکاری با ما رزومه خود را برای ما ارسال کنید.