انواع سدیم

انواع سدیم

انواع سدیم

سدیم فلزی نرم، واکنش پذیر و با نقطه ذوب کم است و دارای چگالی نسبی 0.97 در دمای 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) است. از نظر تجاری ، سدیم مهمترین فلزات قلیایی است.

عملکرد سدیم

سدیم به سرعت با آب و همچنین با برف و یخ واکنش نشان می دهد تا هیدروکسید سدیم و هیدروژن تولید کند. هنگامی که در معرض هوا قرار دارد، سدیم ظاهر نقره ای خود را از دست می دهد و به دلیل تشکیل یک پوشش اکسید سدیم ، یک رنگ خاکستری مات به دست می آورد.

سدیم حتی در دماهای خیلی زیاد با واکنش نیتروژن واکنش نمی دهد ، اما می تواند با آمونیاک واکنش نشان داده و سدیم آمید را تشکیل دهد

کاربرد انواع سدیم

سدیم در فرم فلزی خود در ساخت استرها و ساخت ترکیبات آلی بسیار مهم است. سدیم همچنین جزئی از کلرید سدیم (NaCl) است که یک مقدار بسیار مهم است که در همه جا در محیط زندگی یافت می شود.

کاربردهای دیگر:

  •  بهبود ساختار آلیاژهای خاص
  •  در صابون
  •  همراه با اسیدهای چرب
  • در لامپهای بخار سدیم
  •  فلزات رقیق کننده
  •  برای تصفیه فلزات مذاب
  • کربنات سدیم جامد برای ساختن شیشه لازم است

انواع سدیم موجود در محیط زیست چیست ؟

سدیم ششمین عنصر فراوان در پوسته زمین است که شامل 2،83٪ سدیم به تمام اشکال آن است. پس از کلرید سدیم دومین عنصر فراوان در آب دریا حل می شود.

مهمترین نمک های سدیم موجود در طبیعت کلرید سدیم (هالیت یا نمک سنگ) ، کربنات سدیم (ترونا یا سودا) ، سدیم بورات (بوراکس) ، نیترات سدیم و سولفات سدیم است.

نمک سدیم در آب دریا (1.05٪) ، دریاچه های شور ، دریاچه های قلیایی و آب چشمه معدنی یافت می شود.

فرم پودر سدیم در آب بسیار انفجاری است و سمی که با بسیاری از عناصر دیگر ترکیب و غیر قابل ترکیب است.

اثرات سدیم بر سلامتی

سدیم ترکیبی از بسیاری از مواد غذایی است ، به عنوان مثال نمک معمولی. لازم است انسان تعادل سیستم مایعات فیزیکی را حفظ کند. سدیم همچنین برای عملکرد اعصاب و عضلات مورد نیاز است. سدیم بیش از حد می تواند به کلیه های ما آسیب برساند و احتمال فشار خون بالا را افزایش می دهد.

تماس سدیم با آب از جمله تعریق باعث ایجاد دود هیدروکسید سدیم می شود که برای پوست ، چشم ، بینی و گلو بسیار تحریک کننده است. این ممکن است باعث ایجاد عطسه و سرفه شود.

قرار گرفتن در معرض بسیار شدید ممکن است منجر به مشکل در تنفس ، سرفه و برونشیت شیمیایی شود.

فروش انواع سدیم

شرکت بازرگانی مواد شیمیایی نوریان در زمینه بازاریابی و واردات مواد شیمیایی صنایع فرآوری به روش فلوتاسیون و لیچینگ محصولات مس ، سرب ، روی، آهن و ذغال سنگ فعال بوده و در جهت ارائه خدمات و مواد اولیه مناسب و فروش انواع سدیم  و فروش سولفات سدیم در کنار واردات محصولات خارجی، با ایجاد همکاری با موسسات دانش بنیان داخلی در جهت حمایت از صنایع داخلی کوشیده است.

 

 

در صورت تمایل به همکاری با ما رزومه خود را برای ما ارسال کنید.