تولید بیش از ۴۵ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ

تولید بیش از ۴۵ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ

تولید بیش از ۴۵ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ

گزارش سال ۹۷ منتشر شد:
تولید بیش از ۴۵ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ؛ رشد تولید به ۱۷درصد رسید
میزان تولید دانه بندی و کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ طی سال ۹۷ حدود ۱۷ درصد افزایش یافت. در یکسال گذشته تولید شرکت های بزرگ از ۴۵ میلیون تن عبور کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور از ابتدای فروردین تا پایان اسفند، ۴۵ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۶۵۶ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ماقبل، ۳۸ میلیون و ۹۰۰ هزار و ۸۲۸ تن بود.

از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۱۵ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۸۲۱ تن، «چادرملو» ۸ میلیون و ۸۸۳ هزار و ۲۴۵ تن، «سنگ آهن مرکزی» ۵ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۵۳۹ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۵ میلیون و ۳۳ هزار و ۸۸ تن، «گهر زمین» ۴ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۶۹ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۳ میلیون و ۶ هزار و ۴۸۱ تن، «صنعتی و معدنی توسعه ملی» یک میلیون و ۶۰۹ هزار و ۷۸۶ تن، «صبا نور» یک میلیون و ۱۲۱ هزار و ۳۳۳ تن و «جلال آباد» ۵۲۳ هزار و ۹۴ تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند.

افزایش ۹ درصدی تولید دانه بندی

بنا به این گزارش، ۶ شرکت بزرگ معدنی طی ۱۲ ماهه سال ۹۷ حدود ۶ میلیون و ۳۰۹ هزار و ۶۸۶ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که در مقایسه با میزان تولید این محصول در مدت مشابه سال ۹۶ (۵ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۷۰۹ تن)، ۹ درصد رشد نشان می دهد.

از این میزان، شرکت سنگ آهن سنگان «یک میلیون و ۸۳۳ هزار و ۶۶ تن»، صبا نور «یک میلیون و ۶۴۳ هزار و ۳۶۰ تن»، سنگ آهن مرکزی «یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۸۸۳ تن»، فلات مرکزی «۹۹۹ هزار و ۳۸۱ تن»، چادرملو ۴۰۳ هزار و ۷۶۴ تن و میشدوان «۶۲ هزار و ۲۳۲ تن» تولید کرده است.

در صورت تمایل به همکاری با ما رزومه خود را برای ما ارسال کنید.