فعالیت معادن بدون پرداخت عوارض ممنوع

فعالیت معادن بدون پرداخت عوارض ممنوع

فعالیت معادن بدون پرداخت عوارض ممنوع

به گزارش دنیای معدن، محمد رضا صباغیان نماینده مردم بافق، مهریز، ابرکوه، خاتم و بهاباد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در جلسه کارگروه توسعه هم اندیشی بافق گفت: معادنی که عوارض نمی دهند و بحث محیط زیستی را رعایت نمی کنند شناسایی و جلوی تمدید پروانه آن ها گرفته می شود.

وی افزود: در برخی از مناطق از جمله بیشه در بسیاری از مناطق بکر و طبیعی به علت برداشت و استخراج در حال نابود شدن است که باید از آن بازدید و اقدامات لازم را انجام دهند.

صباغیان با اشاره به فعالیت معدن کوشک و درند بهاباد ، افزود: تیم ویژه ای در نظر گرفته شده تا معادنی که باید عوارض دهند مشخص شوند.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور با اشاره به احداث راه سیروس آباد تصریح کرد: محیط زیست و منابع طبیعی اعلام همکاری کرده اند و سنگ آهن بافق هم همکاری های لازم را برای احداث این مسیر انجام می دهد، اما انتظار می رود دیگر معادن به عنوان مسئولیت اجتماعی برای احداث این جاده کمک کنند.

صباغیان با اشاره به به راه ساغند ادامه داد: با توجه به اینکه ۶۰کیلومتر مسیر آسفالت و زیر سازی شده و چند کیلومتر بیشتر باقی نمانده مقرر شد جلسه ای در استان تشکیل و بحث محیط زیست آن حل شود.

وی نزدیکی ۱۰۰کیلومتری به مشهد و استان های جنوبی را از مزیت های احداث این مسیر برشمرد.

نماینده مردم بافق، مهریز، ابرکوه، خاتم و بهاباد در مجلس شورای اسلامی بحث آهن اسفنجی شهرستان را دیگر موارد مطرح شده در این نشست بیان کرد و افزود: برای حل این موضوع باید وزارت نیرو با سهمیه آب موافقت کند و محیط زیست نیز در این زمینه مشکل نداشته باشد که مجوز آب آن نیز گرفته شده است.

راه اندازی مرکز معاینه فنی ماشین های سنگین با اولویت بومی در بافق

صباغیان همچنین به نشست خود با مدیرکل راهداری استان یزد و جمعی از مسئولان شهرستان اشاره کرد و گفت: بزودی مجوز احداث مرکز معاینه فنی ماشین های سنگین با اولویت بومی داده می شود که با توجه به متقاضیان زیاد افرادی که شرایط لازم را دارند برای این کار انتخاب می شوند.

وی تصریح کرد: راهداری برای عوارض کامیون اعلام آمادگی کرده است که طی جلسه ای با شهرداری عوارض از سوی شورا و طبق قانون تصویب شود.

اختصاص اعتبار و تسریع در تکمیل ساختمان و تجهیزات اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بافق، پیگیری نبود صدور هرگونه مجوز افزایش باربری در شهرستان و پیگیری جهت روکش آسفالت راه های شهرستان از دیگر مباحثی بود که صباغیان به آن اشاره کرد.

منبع:

http://www.donyayemadan.ir

در صورت تمایل به همکاری با ما رزومه خود را برای ما ارسال کنید.