چه موادی دارای سولفات سدیم می باشند

چه موادی دارای سولفات سدیم می باشند

چه موادی دارای سولفات سدیم می باشند

در این مقاله برای شما موادی که دارای سدیم سولفات می باشند را توضیح خواهیم داد امیدواریم ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

در مقالات گذشته خاصیت روغن کاج را برای شما توضیح دادیم و بیان کردیم که روغن کاج برای سلامتی انسان بسیار مواد با ارزشی می باشد.اما استفاده بیش از حد از هر ماده ی با ارزشی ممکن است سلامت انسان ها را به خطر بی اندازد به همین منظور استفاده بیش از حد از روغن کاج توصیه نمی شود.

همان طور که می دانید سدیم سولفات یکی از با ارزش ترین مواد برای ما انسان ها در طبیعت می باشد به همین خاطر می بایست موادی که دارای پتاسیم سولفات می باشند را به خوبی بشناسیم.

فرمول شیمیایی این ماده به صورت Na2SO4 می باشد در ادامه برخی از فرمول هایی که با موادی دیگر ترکیب می شوند را برای شما به نمایش در می آوریم.

برخی از فرمول های سدیم سولفات

تا به این لحظه متوجه شدیم که فرمول شیمیایی سدیم سولفات Na2SO4 می باشد.یعنی هر سدیم سولفات در ترکیب شیمیایی خود تعداد 4 عدد اکسیژن و یک عدد سولفات و 2 عدد سدیم را به همراه دارد.ترکیب سدیم سولفات با تناردیت به شکل Na2SO4 که همان شبیه فرمول سولفات سدیم خالص می باشد در می آید.یکی دیکر از موادی که برای ما تقریبا با ارزش می باشد ترکیب سولفات سدیم دکا هیدریت می باشد که فرمول شیمیایی این عنصر به شکل Na2SO4·۱۰H2O می باشد که در این ترکیب تعداد10عدد مولکول آب و دو عدد سدیم و چهار عدد سولفات یافت می شود.

 فرمول شیمیایی ترکیب سولفات سدیم هپتاهیدرات به شکل زیر می باشد:

Na2SO4·۷H2O

در این ترکیب تعداد دو عدد سدیم و چهار عدد سولفات و هفت عدد مولکول آب مشاهده می شود.

احتمالا تا به اینجا فرمول شیمیایی ترکیب سدیم سولفات با برخی مواد دیگر را به خوبی متوجه شدید،در ادامه به بررسی چه موادی دارای سدیم سولفات می باشند می پردازیم.

تقریبا موادی که در زندگی روزمره ما وجود دارد و ما از ترکیبات آن ها اطلاعاتی نداریم بسیار زیاد می باشد اما شما می بایست با موادی که دارای سولفات سدیم می باشند آشنایی داشته باشید چرا که ممکن است شناخت این ماده به زندگی شما کمک بسیار زیادی کند.

مواد دارای سولفات سدیم

همان طور که می دانیم روزانه ما مواد بسیاری را استفاده می کنیم اما نمی دانیم ه ترکیبات این عنصر ها و مواد چه چیزهایی را دارا می باشد به همین منظور شناختن نوع ترکیبات آن ها به بهبود زندگی ما کمک می کند.در ادامه موادی را که دارای سدیم سولفات می باشند را توضیح می دهیم.

یکی از مواردی که برای ما این عنصر دارای کاربرد می باشد استفاده از این عنصر در صنایع مواد شوینده می باشد.

مواد شوینده:

همه ی ما انسان ها روزانه با مواد شوینده مختلفی سرو کار داریم و از آن ها استفاده می کنیم چرا که نبودن این وسایل ممکن است سلامت ما انسان ها را به خطر بی اندازد تا به اینجا یکی از موادی که دارای سدیم سولفات می باشند را برای شما توضیح دادیم.

صنایع رنگ رزی:

همان طور که می دانید همه ی ما انسان ها برای پوشاندن خود از لباس ها استفاده می کنیم اما همانطور که می دانید تولیدی های لباس بسیار زیادی در ایران و جهان وجود دارند و هر یک از این تولیدی ها معمولا طرح ها ورنگ های مختلفی را در لباس های خود به کار می برند.معمولا کارگاه های رنگ رزی در صنایع نساجی برای رنگ کردن پارچه از این ماده ی مهم و صنعتی استفاده می کنند.استفاده از این نوع عنصر برای ما در صنعت رنگ رزی به این خاطر مهم است که رنگ ها به صورت طبیعی به طور کامل درون بافت های پارچه ها نفوذ نمی کنند برای همین از این نوع ماده ی طبیعی استفاده می کنیم تا رنگ های ما به راحتی درون بافت های پارچه ها نفوذ کنند و اصطلاحا تمام قسمت های پارچه رنگ بگیرد.

در این مطلب برای شما برخی از کاربرد ها و موادی که دارای سولفات سدیم می باشند و هم چنین فرمول های شیمیایی این ماده را توضیح دادیم.برای خرید سولفات سدیم می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید.

در صورت تمایل به همکاری با ما رزومه خود را برای ما ارسال کنید.