منابع مهم خوراکی سدیم

منابع مهم خوراکی سدیم

منابع مهم خوراکی سدیم

در این مقاله قصد داریم منابع مهم خوراکی سدیم را برای شما به طور دقیق توضیح دهیم امیدواریم مارا تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

بسیاری از محققان دانشگاه هاوارد در تحقیقاتی که اخیرا انجام داده اند متوجه شده اند که در صورتی که مقدار زیادی از سدیم خوراکی را تغذیه نمایید ممکن است حجم خونتان افزایش یابد در این صورت ممکن است فشار های قلبی و عروقی برای شما ایجاد شود.

برای بهره مند شدن از رژیم تغذیه مناسب می توانید با متخصصان رژیم و تغذیه که در این زمینه تخصص دارند مشورت نمایید.

چرا باید منابع سدیم را بشناسیم؟

معمولا اکثر پزشکان مقدار 2300میلی گرم از سدیم را روزانه پیش نهاد می دهند اما بسیاری از محققان آمریکا بعد از این که تحقیقاتی را در این زمینه انجام داده اند متوجه شده اند این مقدار کمی زیاد بوده و افراد باید به طور روزانه 1500 میلی گرم از این ماده معدنی استفاده نمایند.همان طور که می دانید منابع مهم خوراکی سدیم در زندگی روزمره فراوان یافت می شود برای همین نیز شما می بایست این منابع را بشناسید چرا که در صورتی که این منابع را به درستی نشناسید ممکن است با افزایش تغذیه این مواد خطر ابتلا به بیماری های قلبی را به جان بخرید.

شناختن منابع مهم خوراکی سدیم از این نظر برای ما انسان ها از این نظر اهمیت دارد پیشنهاد ما این است که مقدار مصرفی این ماده خوراکی را به درستی و به اندازه در رژیم غذایی خود و خانواده خود قرار دهید.

خوراکی هایی که دارای سدیم می باشند

در این قسمت منابع غذایی مهمی که دارای سدیم می باشند را برای شما توضیح می دهیم.

غلات صبحانه:

یکی از منابعی که معمولا دارای حجم زیادی از این عنصر می باشد غلات صبحانه می باشد.برای این که مقدار مصرفی این ماده معدنی را کنترل کنید می بایست در هنگام خرید این محصولات از فروشگاه ها غلاتی را بردارید که حجم کمتری از سدیم دارند را خریداری نمایید.

آب سبزی ها:

یکی دیگر از خوراکی هایی که تقریبا دارای این عناصر می باشند آب سبزی ها می باشد.معمولا پیش نهاد داده می شود که برای این که تغذیه ی مناسبی داشته باشید می بایست از سبزی های تازه استفاده نمایید.سبزی های تازه را در پخت غذاهای تان مورد استفاده قرار دهید.برای خرید سبزی ها سعی کنید از محصولات بسته بندی استفاده نمایید سعی کنید محصولاتی را خریداری نمایید که بر روی بسته بندی آن ها دارای دستورالعمل ترکیبات باشد.

 کنسرو سبزیجات:

معمولا غذا هایی که به صورت کنسرو تولید می شوند منبع زیادی از سدیم می باشند برای حل این مشکل شما می بایست محصولاتی را خریداری نمایید که منبع کمتری از این عنصر دارند.سعی کنید سلامتی خود را سر تیتر این قضایا قرار دهید به جای استفاده از غذاهای کنسروی می توانید غذاهای تازه تری استفاده نمایید استفاده مداوم از غذاهای کنسروی باعث می شود که سلامتی شما تقریبا به خطر بیوفتد.همواره به یاد داشته باشید که شرکت های تولید کننده کنسرو ها معمولا برای آن دسته از انسان ها این محصولات را تولید می کنند که در شرایط سخت محیطی قرار دارند که دسترسی به غذاهای تازه و مفید ندارند.

چاشنی ها و طعم دهنده ها:

در زندگی های قدیمی و مادر هایی که سن آن ها بالاتر می باشند برای رنگ دادن به غذاهای شان از مواد طبیعی استفاده می کردند اما در زندگی های امروزی که وقت کافی برای تهیه ی این محصولات وجود ندارد برای رنگ دادن به غذاهای مان از محصولات تقریبا شیمیایی تری استفاده می کنیم.به عنوان نمونه هر قاشق غذا خوری از سس مایونز حدود 150 میلی گرم از سدیم می باشد.اگر بخواهیم نمونه دیگری از منابع مهم خوراکی سدیم را برای شما مثال بزنیم سس سویا یکی از این منابع می باشد که در هر قاشق غذا خوری از این سس تقریبا 100 میلی گرم سدیم وجود دارد.

نکته:در بیمارانی نیز مشاهده شده است که سدیم در بدن آن ها به اندازه کافی وجود ندارد برای همین منظور این بیماران نیز باید منابع مهم خوراکی سدیم را به خوبی بشناسند.در صورت شناسایی این مواد توسط این بیمارها می توانند به راحتی از این محصولات تغذیه نمایند.

در این مقاله منابع مهم خوراکی سدیم را برای شما به طور دقیق توضیح دادیم ممکن است محصولاتی دیگر در گوشه کنار زندگی ما وجود داشته باشد که از این عنصر سرشار می باشند اما در این مطلب تقریبا از مهم ترین این مواد برای شما توضیح دادیم.

 

برای فروش سولفات سدیم و خرید پتاسیم امیل اگزانتات می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در صورت تمایل به همکاری با ما رزومه خود را برای ما ارسال کنید.